Okolica

Zamek w Malborku – zamek w Malborku, na prawym brzegu Nogatu, wzniesiony w kilku etapach od 1280 do poł. XV w. przez zakon krzyżacki. ( 124 km)

Słowiński Park Narodowy – jeden z 23 parków narodowych w Polsce. Utworzony 1 stycznia 1967 na powierzchni 18 069 ha. Jest położony w środkowej części polskiego wybrzeża, w województwie pomorskim. (68 km)

Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego – fokarium stanowiące część placówki naukowo-badawczej – Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego znajdujące się w Helu przy Bulwarze Nadmorskim. (45km)

Latarnia Morska Rozewie – latarnia morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, położona na przylądku Rozewie. Latarnia znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Stilo a Latarnią Morską Jastarnia. (4,5km)

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie – pierwsza w Polsce aleja poświęcona sportowcom polskim i zagranicznym. Powstała z inicjatywy Jerzego Szczepankowskiego, Macieja Baranowskiego oraz burmistrza Władysławowa Adama Drzeżdżona. Została utworzona w 2000 roku. (9km)

Długi Targ – reprezentacyjny plac w Gdańsku, w dzielnicy Śródmieście, na Głównym Mieście. Pełni funkcję rynku, jest przedłużeniem ul. Długiej, z którą tworzy tzw. Drogę Królewską. (68km)

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku – państwowa instytucja kultury powołana w 2008. Muzeum zostało otwarte 23 marca 2017. (68km)

Park Oliwski im. Adama Mickiewicza – zabytkowy park w gdańskiej dzielnicy Oliwa, nad Potokiem Oliwskim. Powierzchnia parku wynosi 11,3 ha. (60km)

Gdański Ogród Zoologiczny – ogród zoologiczny zlokalizowany w Oliwie, dzielnicy Gdańska. Zajmuje powierzchnię ponad 123 hektarów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, co czyni z niego największą pod względem powierzchni placówkę tego typu w Polsce. (60km)

Akwarium Gdyńskie – polskie muzeum Morskiego Instytutu Rybackiego posiadające status ogrodu zoologicznego. (42km)

Molo w Sopocie jest jednym z symboli miasta. Jest to jeden z najdłuższych, jeżeli nie najdłuższy obiekt tego typu nad Bałtykiem. Jego początki sięgają ponad 180 lat temu, kiedy to powstał pierwszy skromny pomost. (52km)

Dom „do góry nogami” w Szymbarku to symbol obecnych czasów. Obalenie komunizmu wywróciło ten świat właśnie „do góry nogami”. Aby wejść i jeszcze raz (a może pierwszy raz) poczuć smak absurdów tamtej epoki należy zobaczyć tę atrakcję turystyczną. Wszystkie pokoje są urządzone w stylu minionych lat. (85km)

Wieża widokowa „Kaszubskie Oko”. W 2006r. w miejscowości Gniewino został otwarty Kompleks Turystyczno-Rekreacyjny „Kaszubskie Oko”. Kompleks położony jest na wzniesieniu w pobliżu Jeziora Żarnowieckiego. Jego największą atrakcją jest wieża widokowa wysokości 44m. (36km)

Zamek - Pałac w Krokowej - odbudowany w latach 90-tych zabytek. Niesamowity los tego rodu sprawił, iż podczas II wojny światowej dwaj bracia walczyli po dwóch, różnych stronach frontu: jeden w armii niemieckiej, drugi w polskiej... Warto odwiedzić to miejsce w którym miesza się historia i współczesność. (18km)

Zamek Rzucewo - to odrestaurowany zamek neogotycki z połowy XIX wieku, położony wśród pięknych, starych drzew zadbanego parku. Mieści się tutaj hotel, a w przepięknej bibliotece                (z podwieszoną galerią wewnątrz) znajdziemy stałą ekspozycję dotyczącą historii zamku i okolic. (20km)

Reda zaprasza - największy kryty aquapark na Pomorzu został otwarty na osiedlu Aquasfera 29 lipca 2016 roku. Inwestor przygotował liczne atrakcje, które jak widać po frekwencji, uczyniły ten park wodny bardzo dobrym miejscem do zabawy. (26km)